top of page
DSCF4812.jpg

APIE MANE

 

Aš daug turiu tokių gelmių,

Kurios su nieku nesiderina.

Jos kartais tyli, – ir ramu,

O kartais ima kelti nerimą.

(Radauskas 1935)

 

Atsakymas į klausimą, kas aš esu, nuolat pildosi. Esu Rugilė Navickaitė, baigusi Vilniaus universiteto Kūrybos komunikacijos bakalauro ir Meno vadybos magistrantūros studijas, visada ėjusi ir tebeeinanti keramikos keliu, prasidėjusiu Marijampolės dailės mokykloje ir tebesitęsiančiu įvairiuose projektuose, bet primiausia buvo mamos virtuvė, gabalas molio ir peilis... Atverdama keramikos krosnį ir liesdama darbus visada savyje jaučiu mažą vaiką, nenoriu, kad jis kada nors užaugtų.

 

Jūs galite matyti, galite ir išgirsti, sutikti arba nesutikti, jausti, galite ir pats būti kūrėju... Bet aš ligi šiol nežinau ir negaliu suprasti, kas yra kūrėjas. Koks jis kūrybos momente? Koks tai virsmas? Kas įvyksta tą akimirką? Jau keleri metai šie klausimai žadino manyje norą susitikti su savimi bei pažinti save kūrybos procese – tais momentais, kai NESU Rugilė.

NESU – tai man ne tik pavadinimas, tai kažko naujo gimimas, erdvė, kurioje sudedu tuos kūrybos virsmus ir pasiaiškinimus sau pačiai. Tai mano sielos kambarys, kurį nuolat pildau išraiškingumu, patirtimi, svajonėmis, atvirumu, lygybe, emocijomis, jausmais, žmonėmis, meile sau ir kitiems. Čia yra mano laisvė.

Kartą patyrus esminį dalyką, jis juk visada ir lieka esminis. Jo nebebūti negali. Tomis akimirkomis, kai kūrybos slėpinys atsiveria, kažką sužinau, ir tai manyje lieka. Slėpinys nedingsta. Jis gal net dar labiau pagilėja. Kartais virsta dar didesne paslaptimi. (J. Mekas)

DSCF4924.jpg
DSCF5156.jpg
DSCF5374.jpg
DSCF5075.jpg
6.jpeg
2.jpeg
DSCF5581.jpeg
DSCF4846.jpg
bottom of page