top of page
IMG_9887.JPG

PARODA TARP

Parodos ,,Tarp“ tikslas – pasitelkiant meninę kūrybą skatinti dialogą tarp visuomenės ir asmenų, turinčių negalių bei sunkumų. Tai Europos solidarumo korpuso programos finansuojamo projekto „Kultūra visur“ dalis. „Ši paroda –vienintelė pilnai pritaikyta įvairią negalią ar galią turintiesiems: garsinis vaizdavimas, gestų kalba, Brailio raštas, judėjimo, lytėjimo pojūčių lavinimas“.

Viskas eina ir praeina, taip praėjo ir paroda ,,Tarp“, tačiau ir toliau sparčiai plėtojame temas, nagrinėtas parodoje. Taip pat atsirado daug bendraminčių ir draugų, su kuriais kartu kuriame naujus planus ir idėjas. Labai norėčiau tam skirti dar daugiau laiko, manau, jog kiekvienas pilietis turi dažniau pagalvoti apie mus supančią aplinką ir žmones bei geresnį rytojų visiems.

 

Įsiklausiau į vienos man svarbios asmenybės Marinos Abromovič žodžius, teigiančius, jog ,,menininkas negali pakeisti pasaulio, tačiau jis gali iškelti klausimus“. Taigi paroda ,,Tarp“ kėlėme svarbius klausimus mūsų visuomenėje.

 

Juodo molio dekoratyvinės skulptūros su pėdų įspaudais, simbolizuojančios pasivaikščiojimą žeme. Kartu su skulptūromis derinama ir vaizdo projekcija, kurioje užfiksuotas kūrybos procesas: kontaktas su Rūta, jos pėdų įspaudimas į juodą molį, molio paruošimas, formavimas, degimas bei pristatoma Rūtos gyvenimo istorija.

 

Rūta yra įrodymas Galios, kurią turime kiekvienas: tai yra įkvėpimas, unikalumas, grožis, gebėjimai, protas, moteriškumas. Rūta yra žmona, moteris, mama, o svarbiausia – žmogus. Rūtos istorija mūsų komandą įkvėpė pažinti ir kitus, eiti, bendrauti, daryti. Ir šiandien visi matome to rezultatą, tačiau pagrindinis parodos tikslas buvo ne galutinis rezultatas, o kūrybos procesas.

 

Paroda parengta bendradarbiaujant su žmonėmis, turinčiais negalią, socialiniais darbuotojais ir ekspertais. Parodą įgyvendino Marijampolės kultūros centro savanorių komanda: Rugilė Navickaitė, Greta Blažė, Raminta Bružinskaitė, Ieva Bogužaitė, Zigmantas Baranauskas, Raimonda Bogužaitė, Martyna Levanė. Idėjos autorė ir parodos kuratorė Rugilė Navickaitė.

Screenshot 2021-11-16 at 00.01.05 2.jpg
Screenshot 2021-11-15 at 23.52.39 2.jpg
IMG_1619.JPG
IMG_9886.JPG
IMG_1547.heic
FullSizeRender.jpeg
IMG_9560.jpeg
bottom of page